Haber

İstanbul’da “Sıfır Atık Projesi” kapsamında çevre temizliği yapıldı

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan öncülüğünde başlattığı “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Kadıköy’de çevre temizliği gerçekleştirildi.

Caddebostan Plajı’nda düzenlenen etkinliğe İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Cem Çekerek ve çok sayıda partili katıldı.

Burada basına açıklama yapan Çekerek, şehirleri daha yaşanabilir kılmak ve farkındalık yaratmak amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Partilerinin kuruluşundan bu yana çevre politikalarını siyasetin merkezine yerleştirdiğini belirten Çekerek, “Eşi Emine Erdoğan Hanım’ın öncülüğünde ‘Sıfır Atık Kampanyası’ ile çevre duyarlılığımızı daha kurumsal bir hale getirdik. Cumhurbaşkanımızın.” söz konusu.

Bu bağlamda gençlik kollarının tüm il ve ilçe teşkilatlarının çevre konusunda sorumluluk aldığını anlatan Çekerek, özellikle son dönemde ülkede yaşanan doğal afetlerde gençlik teşkilatının her zaman ön planda olduğunu belirtti.

Çekerek, partilerinin başlattığı “Cemre Projesi” kapsamında yüzyılın felaketi, tarihin en büyük yangınlarında devletin ve milletin yaralarını sarmak için ekiplerinin bir an bile sahadan ayrılmadığını söyledi. , sel felaketleri ve daha fazlası.

Çevre temizliği için Kadıköy’de olduklarını belirten Çekerek, “Bunun nedeni 2 ay öncesine kadar CHP yönetimindeki Kadıköy Belediyesi çalışanlarının maaşlarına zam yapılması için harekete geçmesi, Kadıköy ve İstanbul genelindeki metro istasyonlarının dolmasıydı. çöp yığınlarıyla. Bildiğiniz gibi CHP demek çöp, çukur, çamur demek.” “Demek ki, yıllardır çöp, çukur, çamur siyasetine maruz kalan Kadıköy halkını bu vahim durumdan en azından bir nebze de olsa kurtarmak için buradaki çevreyi temizledik.” İfadelerini kullandı.

Doğaya ve çevreye duyarlı, yeşil alanları koruma bilincine sahip bir gençlik olduklarını belirten Çekerek, konuşmasının ardından partililerle birlikte çevreyi temizledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu