Ekonomi

Binance Türkiye Genel Müdürü’nden “MICA” değerlendirmesi

Avrupa Parlamentosu’nun yeni kripto lisanslama sistemi ve para transferi kurallarını kapsayan MiCA’nın uygulanması oybirliğiyle kabul edildi. Dünyanın blockchain ekosistemi başkanı ve kripto para altyapı sağlayıcısı Binance, 2024 yılında hayata geçmesi beklenen bu gelişmeyi kripto dünyasında memnuniyetle karşıladı.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Binance CEO’su Changpeng Zhao, “Bu gelişme, dünyanın en büyük pazarlarından birinin kullanıcıları korumak ve inovasyonu desteklemek için kripto paraya özel düzenlemeler getirdiği anlamına geliyor.

“Çalışmalarımızda ayarlamalar yapmaya hazırız”

Daha ince ayrıntılar değerli olacaktır, ancak genel olarak bunun toplu olarak karşılaştığımız zorlukların pragmatik bir analizi olduğunu düşünüyoruz. Artık AB’de kripto borsalarının faaliyet göstermesi için oyunun net kuralları var. Tamamen uyumlu bir konumda olmak için önümüzdeki 12-18 ay boyunca çalışmalarımızda ayarlamalar yapmaya hazırız.”

Binance Türkiye Genel Müdürü Mücahit Dönmez; “Binance, hem küresel hem de özel olarak ülkeler için tam uyumluluk için düzenlemelerin geliştirilmesini ve düzenlenmesini her zaman destekleyecek bir konumda olmuştur.

AB kapsamındaki bu olumlu gelişme ile birlikte kripto para borsalarının mevcut geçerliliği devletler ve kurumlar tarafından kabul görmüştür. Bu gelişmenin sektör için çok önemli bir kilometre taşı olduğunu düşünüyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu