Haber

AK Parti Milletvekili Rümeysa Kadak, CHP ve Kılıçdaroğlu’na Karşı Sözleriyle Büyük Tartışma Yarattı!

Geçtiğimiz yıllarda sorusu olmadığı için eleştirilen AK Parti’li genç milletvekili Rümeysa Kadak, Twitter’da paylaştığı görselle yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Kadak’ın “90 saniyede bu kadar tutmayan sözleri konuşabildim” sözleriyle paylaştığı ve CHP’nin tutmadığını savunduğu sözlere yer verdiği görüntü tartışma yarattı. Rümeysa Kadak’ın videodaki ‘İBB’de çalışan bazı kişilerin PKK’lı olduğu’ iddiası dikkat çekti.

AK Parti İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak, Türkiye’nin genç ve tartışmalı siyasetçilerinden biridir.

Geçtiğimiz yıllarda soru önergesi olmadığı için eleştirilen Kadak’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki konuşması da tartışma yarattı.

Twitter’da yeni bir görsel paylaşan Rümeysa Kadak, “90 saniyede bu kadar tutulmayan bir kelimeden bahsedebildim. Varsa anılarınız var mı, hangileri?” derecesini düşürdü.

CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu suçlayan Rümeysa Kadak,

Sözlerini tutmamakla sicile sahip olan Kılıçdaroğlu ve CHP, kampanyalarının ana sloganı olarak ağızdan ağza konuşma yaptılar. Berbat bir fikir çünkü ona her baktığımızda aklımıza tutamayacağımız kelimeler geliyor. Mesela ‘CHP’ye oy verene traktör bedava!’ dediler. Onlar mı, tabii ki hayır. Seçim öncesi ‘Hiçbir işçinin saçına dokunmayacağız’ dediler. Ancak seçimden sonra 13.000 kişiyi işten çıkardılar. İBB’de 21 bin kişi işten çıkarılırken, 53 bin kişiye istihdam sağlandı. Bazıları PKK uzantılarıdır.’ Sözleriyle tartışma yarattı.

Bu sözleri ve iddiaları yepyeni bir tartışmanın fitilini ateşledi ve beraberinde yansımaları getirdi.

AK Parti’nin tutulmayan sözleri dile getirildi.

Sık sık CHP’nin iktidarda olmadığı hatırlatıldı.

Rümeysa Kadak’a benzer binlerce cevap ve tepki geldi…

Eleştiriler de arttı.

Peki milleti temsil eden Rümeysa Kadak’ın bu sözleri ve eylemleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

gaziemirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu