Haber

Akbelen Köylüleri TBMM Başkanı ile Görüştü

Akbelen köylüleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ile birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş ile görüştü. Köylüler; “Bölgenin köylüsüyüz, zeytinciyiz, çiftçiyiz, üreticiyiz ama marjinal değiliz, hayatımızı ve deneyimlerimizi görmeniz için sizleri Akbelen’e davet ediyoruz” dedi.

TBMM Genel Kurulu, CHP’nin Akbelen’deki ağaç katliamına ilişkin genel kurul önerisini görüşmek üzere bugün toplandı.

Görüşmeleri bir süre takip eden Akbelen köylüleri; genel kurulun açılışı için yapılan oylamada; Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ile birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş ile görüştü.

Karaca’nın verdiği bilgiye göre; Akbelen köylüleri dört yıl boyunca yaşadıklarını anlattı. Akbelen köylüleri, dünkü kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendileri için kullandığı “marjinal” sözüne tepkilerini Numan Kurtulmuş’a anlattı.

Köylüler; “Bölgenin köylüsüyüz, zeytinciyiz, çiftçiyiz, üreticiyiz ama marjinal değiliz, yaşamlarımızı ve deneyimlerimizi görmeniz için sizleri Akbelen’e davet ediyoruz” dedi.

haberalacam.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu