Haber

Van’ın Bahçesaray ilçesinde çığ düşen mahalleye su dağıtıldı.

Van’ın Bahçesaray ilçesine bağlı Çatbayır Mahallesi’nde, kullandıkları içme suyu hattının çığ altında kalması nedeniyle zarar gören vatandaşlar, kar derinliğinin 1,5’u aştığı bölgede açtıkları yeni hatta borular döşeyerek suyun evlerine ulaşmasını sağladılar. yerlerde metre.

Çatbayır Mahalle Muhtarı Eyüp Kayan, 4 gün önce mahalleye yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta içme suyu hattının geçtiği bölgeye çığ düştüğünü söyledi.

Metrelerce kar altında kalan şebekenin zarar görmesi nedeniyle sularının kesildiğini belirten Kayan, mahalle sakinleriyle birlikte suyun başka yerden alınması için çalışma başlattıklarını belirterek onların kaygılarını giderdi.

Kaymakamlık ve Van Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nden (VASKİ) temin ettikleri su borularıyla kaynağın olduğu bölgeye gittiklerini anlatan Kayan, şöyle konuştu:

“Şebeke bozulduğu için suyumuz akmıyordu. Mahallemize yakın başka bir kaynaktan su getirmeye çalıştık. Yaklaşık 30 mahalle sakinimiz bize destek oldu. Daha önce belediyeden temin ettiğimiz su borularını yanımıza alarak bölgeye gittik. Kaymakamlık ve VASKİ, “Kazma ve küreklerle kazdığımız hattın üzerine kar kalınlığı 1,5 metreyi aştı. Yaklaşık 13 saatlik çalışmanın ardından mahallemize su getirmeyi başardık. Karlar eridiğinde şebekemizi onaracağız.”

habergungoren.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu