Haber

Van’da Zeydan ve Şedal oylarını kullandı

VAN – DEM Parti Van Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayları Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan, İpekyolu ilçesinde bulunan Hürriyet İlk ve Orta Okulu’nda, oylarını birlikte kullandı. Burada açıklama yapan eş başkan adayları, seçime katılım ve sandıklara sahip çıkılması çağrısında bulundu.

2229 numaralı sandıkta oy kullanan Şedal ve Zeydan’a, DEM Parti, HDP ve DBP il ve ilçe yöneticileri de eşlik etti. Oyunu kullanan Şedal, zarfını sandığa Zeydan’la birlikte attı.

Oy kullanma işleminin ardından, eş başkan adayları sınıfları tek tek gezerek görevlilere kolaylık diledi. Okulun koridorlarında ve bahçesinde seçmenlerin ilgisi ile karşılan adaylar, seçmenin fotoğraf çekinme taleplerini de geri çevirmedi.

‘SONUÇLANINCAYA KADAR SANDIKLARI TERK ETMEYELİM’

Okul bahçesinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Eş Başkan Adayı Neslihan Şedal, seçimin kazananının kadınlar ve gençler olacağını belirterek şöyle konuştu:

“Bugün kullanacağımız her oy aslında kadın kırımına, iş cinayetlerine, göç politikalarına, doğa kırımına karşı mücadele edebilmek için irade beyanıdır. Biliyoruz ki halkın iradesinin özgürlükten, eşitlikten demokrasiden yana sandıklara yansıyacağını bir kez daha ifade edelim. Buradan son bir çağrı ile bitirelim, tüm halkımıza sesleniyoruz oyumuzu kullanarak irademize sahip çıkalım ve sonuçlanıncaya kadar sandıkları terk etmeyelim.”

Eş Başkan Adayı Abdullah Zeydan ise seçimin sonucunun barışa vesile olmasını dileyerek, “Demokratik sistemin bir parçası olan seçimlere katılıp oy kullanan tüm halkımıza teşekkür ederiz. Toplumsal barışın önü açılacak ve biz kentimize tüm arkadaşlarımızla birlikte hayırlı hizmetlerle yürüteceğiz. Bugün sandık başında görev yapan arkadaşlarımızın sandık güvenliği açısından son işlemlere kadar sandık başından ayrılmamasını ve sandıklara sahip çıkmasını diliyoruz.” dedi.

palu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu