Haber

Ünlü isimler Malatya’da depremzedelerle buluştu

İletişim Başkanlığı koordinasyonunda ünlü isimlerden oluşan 16 kişilik ekip depremden etkilenen Malatya’yı ziyaret etti.

Seslendirme sanatçısı Züleyha Ortak, yapımcı Banu Ergin, içerik yapımcısı Nursen Şenyurt, influencer Buse Turan, şarkıcı ve moda tasarımcısı Beste Korkmaz, Serhat TV oyuncuları Tamer Karadağlı, Nefise Karatay, Burak Haktanır, Muhammed Emre Kaya, Haluk Özenç, Mert Özbek, Tutku Topaç, Ali Pınar, Çağıl Aydıner ve Musa Evren’in de aralarında bulunduğu grup, kentte görev yapan itfaiye ekipleriyle bir araya geldi.

Özverili çalışmalarından dolayı tebrik edilen itfaiye ekipleri, Karadağlı’ya itfaiyeci montunu hediye etti.

Ünlü isimler daha sonra AFAD Koordinasyon Merkezi’nde Vali Hulusi Şahin’i ziyaret etti.

Sanatçıların şehri ziyaretinin çok değerli olduğunu ifade eden Şahin, “Çünkü yaralarımız sadece fiziksel değil, ruhsal da ve bu ruhtaki yaralar gün geçtikçe gün yüzüne çıkıyor. son zamanlarda psikososyal desteğe ihtiyacımız var. Biz de bu konuda adımlar atıyoruz. Ziyaretlerinizi bu bağlamda çok değerli buluyoruz.” söz konusu.

Artçı sarsıntının ardından yaptığı konuşmada Şahin, “Bu arada küçük bir deprem oluyor. Rahat olun bir problem yok. Bu çelik yapı. Sallanıyor ama bir şey olmuyor merak etmeyin.” terimini kullandı.

Vali Şahin, kentteki her 4 binadan birinin ya yıkıldığını ya da ağır hasar gördüğünü bildirdi.

Depremzedeler çadır kentte buluştu

Kentteki çadır kentleri gezen ekip, çocuklara hediyeler verdi, depremzedelerle buluştu.

Ekibin koordinatörü Züleyha Ortak, OHAL sona erene kadar yanlarında olmak isteyen ünlü isimlerin depremzedelerin yanında olmaya devam edeceklerini belirtti.

Ramazan ayında iftar sofralarında buluşacaklarını, bayramda yine burada olacaklarını belirten Ortak, “Ünlü sanatçı arkadaşlarımıza davetimiz var, gelsinler bölge halkını yalnız bırakmasınlar. .” dedi.

Oyunculardan Tamer Karadağlı, önceki gün Gaziantep’te olduklarını ve oradan Adıyaman’a gideceklerini belirtti.

Çocukların yüzlerindeki gülümsemenin dünyalara bedel olduğunun altını çizen Karadağlı, “Çünkü biz o gülümsemeyi yaratmaya geldik. Ekranda izledikleri insanların yanlarında olması onlar için çok önemli bence. Geldiğimde çok duygulandım. İşte bu çocuklar bu ülkenin geleceğidir.Aslında en büyük zararı onlar gördüler.Bu süreci olabildiğince sessiz bir şekilde geçirmek gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Nefise Karatay, buraya gelmenin ve bu atmosferi görmenin çok farklı olduğunu vurgulayarak, “Hepimiz koşarak geldik. Elimizden geldiğince yardıma hazırız. Acınızı paylaşıyoruz. Size bir parça verebilirsek ne mutlu bize. moral.” değerlendirmesini yaptı.

bozovahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu