Haber

Trabzonspor’un hücum hattı tat vermedi

Spor Toto Muhteşem Lig’de, geride kalan 13. haftalık bölümünde Trabzonspor’un atak sınırı tat vermedi. Geçtiğimiz dönem atak sınırı sıralamasında birinci sırada yer alan Karadeniz grubu bu dönem ise sıralamanın bir oldukça gerisinde kaldı.

Spor Toto Üstün Lig’de, Trabzonspor’un atak çizgisi tat vermedi. Geçtiğimiz dönem en âlâ hamle üçlüsü sıralamasında birinci sırada yer alan bordo-mavili grubun atak çizgisi bu dönem ise sıralamanın bir epey gerisinde kaldı.

Trabzonspor, geçtiğimiz dönem 13. haftalık kısımda 27 gol atarken bu dönem ise birebir dilimde 19 gol kaydetti. En uygun atak çizgisi sıralamasında, kelam konusu periyotlar içinde Bakasetas 7, Nwakaeme 5 ve Cornelius 5 gol atmıştı. 17 golle Karadeniz takımının hamle sınırı 13. hafta prestijiyle birinci sıralarda yer alıyordu. Dönem sonunda ise Cornelius 15, Nwakaeme 13 ve Djaniny’i 10 golle Spor Toto Süper Lig’in en âlâ atak üçlüsü olarak dönemi tamamlamıştı.

Umut ve Gomez sıralamada yok

Trabzonspor’da, Cornelius’un ekipten ayrılmasından sonra forvet sınırına transfer büyük umutlarla transfer edilen Gomez ve Umut Bozok, bekleneni veremedi. İki forvet oyuncusunun Spor Toto Üstün Lig’de attığı gol sayısı 3 oldu. Umut 2, Gomez ise 1 gol kaydetti. En iyi hücum hattı sıralamasında yer alan oyuncuların listesine dahi giremediler. Bordo-mavili takımda bu listeye Trezeguet ve Bakasetas 4’er gol ve Bardhi 3 gol ile girdi. En uygun hamle çizgisi sıralamasında ise Karadeniz takımı 7 sırada yer aldı. – TRABZON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu