Haber

Torbalı Belediyesi Kent Meydanı ve Katlı Otopark Projesi Yer Teslimi Yaptı

Torbalı Belediyesi’nin tarihin en büyük ve bütçeli projesi olan kent meydanı ve katlı otopark projesi ihalesini kazanan firmaya yer teslimi yapıldı. Kısa süre içerisinde başlayacak olan çalışmalar kapsamında Torbalı yeni kent meydanına kavuşacak.

Torbalı Belediyesi’nin tarihin en büyük ve en bütçeli projesi olan kent meydanı ve katlı otopark projesinin ihale süreci geçtiğimiz haftalarda tamamlandı. İlçedeki trafiği rahatlatacak, şehirdeki otopark sorununu ortadan kaldıracak, şehre hoş bir doku katacak yeni meydan projesi ihalesini kazanan firmaya yer teslimi yapıldı. Kısa süre içerisinde başlayacak olan çalışmalar kapsamında Torbalı yeni kent meydanına kavuşacak. İlçe sakinlerinin merakla beklediği projenin tamamlanmasının ardından Torbalı’nın trafik, otopark gibi en değerli sorunları çözülecek.

TEKİN: “PROJEMİZİN HAYIRLI OLMASINI DİLERİM”

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin dün ihaleyi kazanan firmanın yetkilileriyle bir araya gelerek projenin detayları hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, projenin kısa sürede başlayacağını belirterek, “Kenti ayakta tutan, gösteren meydanlardır. Tarım ve sanayi kenti ilçemize hem güzellik hem de vizyon katacak, Her geçen gün gelişen ve büyüyen, şehir merkezindeki trafik yoğunluğunu büyük ölçüde azaltacak olan Torbalı, “Altı ve iki katlı meydan projemizin ihalesini kazandık ve yer teslimini yaptık. İlçemizin geleceğine yön verecek mega projemizin siz değerli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

TORBALI İÇİN ÇOK UYGUN OLACAK

Torbalı Belediyesi, merhum Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un Torbalı’ya kazandırmak istediği kent meydanı ve katlı otopark projesinin ihale sürecini ve yer teslimini tamamladı. Günün her saati farklı kullanıcı gruplarına hitap edebilecek açık sosyal alanlar ve meydan; Özellikle otopark sorununu çözecek bir otopark düzenlemek için yola çıkan Torbalı Belediyesi, kısa sürede Torbalı’yı değiştirecek projeyi hayata geçirmiş olacak. Eski belediye binasının bulunduğu alana büyük bir külliye yapacak olan Torbalı Belediyesi, ilçeye oldukça modern bir meydan kazandırmanın yanı sıra otopark sorununu da büyük ölçüde çözecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu