Ekonomi

TAI ve AIRBUS, Havacılık Sektöründe İşbirliği Projesine İmza Attı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Akademisi ile AIRBUS-Airbussiness Akademisi arasında havacılık alanındaki gelişmeleri desteklemek için ortak iş birliği projesine imza atıldı.

Havacılık sektörünün değerli temsilcilerinden TUSAŞ ve AIRBUS, ortadaki havacılıkla ilgili gelişmeleri desteklemek için ortak iş birliği projesine imza attı. TAI Kahramankazan Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, AirBusiness Academy CEO’su Adam Mcgonigal ve iki şirket yetkilisi katıldı.

İşbirliği projesi, iki kurumsal akademinin havacılık departmanına daha uygun hizmet vermesi ve sektörün gelişimine katkı sağlaması esasına dayanmaktadır. Gerçekleştirilen proje çerçevesinde iki kurumsal akademi ortak eğitim programları düzenlemeyi, çalışanlara özel gelişim fırsatları sunmayı ve iş birliği alanındaki araştırmaları desteklemeyi planlıyor.

Protokol ile hem Türkiye hem de Orta Asya ülkelerine hizmet verilecek.

İşbirliği projesinin imza töreninde konuşan TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, imzalanan protokolün önemine vurgu yaparak, “AirBusiness Academy olarak TAI Akademi olarak bir protokol imzaladık. Bu bizim için çok önemliydi. Çünkü dev AIRBUS şirketi iyi olması, üretmesi için iyi bir akademi olması gerekiyor ve imzaladığımız bu protokol ile TAI Akademi, AirBusiness Academy ile birlikte hem Türkiye’de hem de Orta Asya ülkelerinde hizmet vermiş olacak.”

“İçinde bulunduğum yedi yılın en önemli imzalarından biri bizim imzamız”

Protokol çerçevesinde çeşitli eğitimlerde gerçekleştirileceklerini ifade eden Kotil, “Bunlar arasında teknisyen eğitimi, mühendis eğitimi, yönetici eğitimi, program enstitüsü eğitimi var. AIRBUS’a olan ilgimiz de eğitim amaçlı olacak inşallah. imza, içinde bulunduğum yedi yılın en önemli imzalarından biridir.İnşallah havacılığı hem kendi personelimize hem de Türkiye’de ve Orta Asya ülkelerindeki havacılıkla ilgili kişilere birlikte öğreteceğiz. Bu ticaretin gelişmesi ve onlara daha doğru hizmet vermemizi sağlayacaktır” dedi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu