Haber

Suriye’de İran destekli gruplara hava saldırısı düzenlendi

Suriye’nin doğusundaki Deyrizor ilinde, Suriye ordusu saflarında yer alan İran destekli gruplara savaş uçaklarıyla hava saldırısı düzenlendi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, öğle saatlerinde ABD güçlerinin konuşlandığı Deyrizor’daki Koniko gaz sahasına roket saldırısı düzenlendi.

Söz konusu baskının ardından, Deyrizor’un Havicet Haşşam köyünde İran destekli grupların bulunduğu noktalara menşei bilinmeyen bir savaş uçağı saldırdı.

Dün akşam Deyrizor’da ABD güçlerinin konuşlandığı Ömer petrol sahasına roket saldırısı gerçekleştirildi, ardından Albukemal ilçesinde İran destekli kümelenmelerin bulunduğu noktalara menşei bilinmeyen uçaklarla iki saldırı düzenlendi. .

Kaynağı bilinmeyen uçaklar bu ay El Bukamal ve yakınındaki Harabesh, Herri ve Humeyda bölgelerindeki İran destekli grupları hedef aldı.

Suriye’de son günlerde Tenef bölgesi, Irak sınırına yakın Malikiyye ilçesi, Haseke ilinin Şeddadi ilçesi ve Deyrizor ilinde ABD ordusunun konuşlandığı üslere silahlı insansız hava araçlarıyla saldırılar düzenlendi. kaynağı bilinmeyen araçlar (İHA’lar) ve yerden yüzeye silahlar.

Fırat Nehri’nin doğusundaki Deyrizor toprakları ABD destekli terör örgütü YPG/PKK’nın işgalinde, il merkezi ve diğer kırsal alanlar ise Esad rejimi ve İran destekli grupların kontrolünde.

İran destekli gruplar zaman zaman Fırat Nehri’nin doğu kıyısındaki ABD üslerine roketler ve insansız hava araçlarıyla baskınlar düzenliyor.

habertosya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu