Haber

Süleyman Soylu Açıkladı: Kırmızı Bültenle Aranan Uyuşturucu Kaçakçısı Yakalandı

Uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı suçundan kırmızı bültenle aranan ve İspanya’da yakalanan Atilla Önder’in, Türkiye’ye getirilmek üzere Türk polis ekiplerince teslim edildiği bildirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Takip edilen, dünyanın en değerli uyuşturucu baronlarından biri olan, kırmızı bültenle aranan Türk polisi, İspanya ile iş birliği içinde yakalandı.”

Önder’in Batı Avrupa ülkelerinde olabileceği bilgisini alan Interpol-Europol Dairesi, ilgili ülkelerin Interpol birimleriyle temasa geçti.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Interpol-Europol Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma’, ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde kaçakçılığı’, ‘6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu’na muhalefet’, ‘Tehlikeli maddeyi izinsiz bulundurmak veya el değiştirmek’ ve ‘resmi belgede sahtecilik’ hatalarından firari olarak aranan Atilla Başkan hakkında kırmızı bülten çıkarıldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, Atilla Önder’in kurulan etkili iletişim sayesinde İspanya’da yakalandığı bildirildi.

Bugün Interpol-Europol Şubesi yetkilileri tarafından İspanya’nın başkenti Madrid’de teslim alınan Önder’in İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edileceği belirtildi.

“Dünyanın en önemli uyuşturucu baronlarından biri”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türk polisi takip etti, dünyanın en değerli uyuşturucu baronlarından biri kırmızı bültenle aranıyor, İspanya ile işbirliği içinde yakalandı, Türkiye’ye getiriliyor. kahraman Türk polisi.’ sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu