Haber

Ruslar ve Ukraynalılar Antalya’da kaçak taksi kullanıyor

Savaştan sonra ANTALYA’ya yerleşen Rus ve Ukraynalılardan bir kısmının yabancı plakalı araçlarıyla kaçak taksici oldukları tespit edildi. Alanya’da Ukrayna plakalı bir traktörün Ukrayna plakalı arızalı bir otomobili taşıdığı görüldü ve araç bağlandı.

Rusya-Ukrayna savaşından sonra iki ülkeden Antalya’ya gelip yerleşenlerin nüfusu 100 bini geçmiş durumda. Birçok kesimde ve kent ekonomisindeki olumlu yansımalarının yanı sıra göç nedeniyle de birçok olumsuzluk yaşanmaktadır. Turizmde otelcilerin gündeme getirdiği Rus ve Ukraynalıların konutlarını günlük, haftalık apart ve pansiyon olarak kiralama sorununa bu kez kaçak taksi şoförleri ve hatta yabancı plakalı çekicilerle hizmet verenler de eklendi. dal.

YASASIZ TAKSİ TESLİMATI YAPIYORLAR, EMLAK

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, yerleşik Rus ve Ukraynalıların kendi içlerinde taksicilik yapmaya başladıklarını belirterek, “Alanya’daki oda başkanımız kendi transferlerini yaptıklarını, birlikte koştuklarını söyledi. kendi plakaları var fotoları da var artık taksici onlar emlakçılık da yapıyorlar aralarında whatsapp kümeleri var alışverişi ev kiralamayı kendileri yapıyor bu kümelerden iş bırakmıyorlar Emlakçılar Odası Başkanımız bu konuda Vergi Dairesi ile önemli bir çalışma yapıyor.Üzerlerine baskınlar ve kontroller bile yapılıyor ama “Kanunların verdiği yetkilere göre uygulanan cezalar çok caydırıcı değil” . Bu yüzden çalışmalarına devam ediyorlar. Esnafımız bu tıbbi sebeplerden dolayı mağdur durumda” dedi.

Ukrayna-Rusya savaşının ardından iki ülkeden yabancı yerleşiminin hızla arttığını söyleyen Alanya Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya, “Ukrayna’dan kavga etmemek için çaresizce geldiler, Ukrayna’dan makul paralarla geldiler ve kaynaklarını harcadılar. taksileri rus veya ukrayna plakalı araçlarıyla emlakçılara, hepsi aramaya başladı.bu durumdan ilk etkilenen şubelerden biri de ulaşım sektörü.aralarında whatsapp kümesi kurdular.iletişim ve ulaşım sağlıyorlar Hatta Alanya’da bazı caddelerde aydınlatma direklerine, taksilere, otobüs duraklarına.” Data matrix oluşturup astılar. Hatta birçoğunun oturma izni süresi dolmuş, araçların giriş ve çıkış süreleri geçmiştir. Bunlar kontroller. Bu araçlar bağlandı, trafik cezaları uygulandı” dedi.

ESNEK OLMA

Rus ve Ukrayna plakalı çok sayıda kaçak taksi şoförünün tespit edildiğini kaydeden Ali Akkaya, geçtiğimiz günlerde çok ilginç bir şeyle karşılaştıklarını belirterek, “Alanya’da sokakta Ukrayna plakalı çekici taşıyordu. “Ukrayna plakalı aracı çekerken belirledik. Önce sigorta şirketinin göndermiş olabileceği düşünüldü, ardından yasak olduğu anlaşılarak araç bağlandı. Sonra bir daha piyasaya çıkmadı. Bu bahislerin esnek olmamasını talep ediyoruz” dedi.

omerliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu