Haber

Oğlunu, gelinini ve 3 torununu kaybeden depremzede: Böylesini daha önce hiç görmemiştim

KAHRAMANMARAŞ’ın Elbistan ilçesinde meydana gelen depremde oğlu, gelini ve 3 torununu kaybeden Zülküf Dede (67), “Oğlum, kardeşinin evinin yıkıldığını gördü. Allah size acı vermesin” dedi. bunun gibi.”

Elbistan’da yaşayan iki çocuk babası Zülküf Dede, 6 Şubat’ta en küçük oğlunun evinde beyin sarsıntısı geçirdi. Ağır hasarlı evi oğlu, gelini ve torunlarıyla birlikte tahliye eden Zülküf Dede, başka bir binada yaşayan büyük oğlu, gelini ve 3 torununu aynı depremde kaybetti. Şu anda çadırkentte yaşayan Zülküf Dede yaşadıklarını anlatarak, “Saat 04.15 sıralarında deprem başladı. Oturduğumuz ev ağır hasar gördü. Allah’a şükür oğlum gelinle çıktık. Oğlum kardeşini cep telefonundan aradı. Ancak onlara telefonla ulaşamayınca hemen oturdukları eve gitti. “Oğlum abisinin evine geldiğinde evin boş olduğunu gördü. yerlebir edilmiş. Ondan sonrası benim için sondu. Kar fırtınası, kar ve fırtına olduğu için ne olduğunu anlayamadık.”

‘ÇOK KONUT YASA DIŞI’

Hayatında böyle bir şok yaşamadığını dile getiren Dede, “Şu anda çadır kentte kalıyoruz. Hayat her geçen gün normale dönüyor. Allah devletimize ve milletimize zarar vermesin. deprem.Küçük gelinim ve çocukları ile kalıyoruz.Elbistan’da evlerin durumu çok kötü.Birçok ev oturulamaz durumda.Yıkılan moloz yüzde ellinin üzerinde, üstelik yapılamayacak binalar da var. Yan yatarak yaşayanların oranı ise 30-35. 67 yaşındayım. “Hiç bir deprem görmedim. Allah devletimize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.

akcakocahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu