Haber

İktidar kanadından asgari ücret zammı konusunda milyonları umutlandıran açıklama: Herkes mutlu olacak

Asgari fiyat artışı müzakerelerinde geri sayım başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, Türk-İş Lideri Ergün Atalay ve TİSK Lideri Burak Akkol ile bir araya gelerek Taban Fiyat Tespit Kurulu takvimini belirledi. Buna göre yönetim kurulu ilk iki toplantısını 7 ve 14 Aralık tarihlerinde yapacak.

BAKAN ALİM: İŞÇİLERİ ENFLASYONA BASMAYACAĞIZ

Bakan Alım geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “İşçiyi enflasyonla ezmeyeceğiz. Enflasyondaki tahribat devam ediyor, bunu dikkate alan bir düzenleme yapacağız” demişti. söz konusu.

“HERKESİN MUTLU OLACAĞI BİR SAYI OLACAK”

Milyonlar merakla kurulun vereceği kararı beklerken, hükümet kanadından asgari fiyat artışına ilişkin yeni bir açıklama geldi. Habertürk canlı yayınına katılan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik taban fiyata herkesin keyifle oynayacağı bir numara olacağını söyledi. Çelik, “Herkes bu tarihte vereceğimiz bir şeyi bekliyor. Uygun bir zamanlama ve numaralandırma yapılıyor ki vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıları alt üst etmeyecek. Herkesi memnun edecek bir numaralandırma mutlaka yapılacak.” söz konusu.

“TABLO YETMEZ OLDUĞUNDA MÜDAHALE TEKRAR SÜRER”

Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: “İhtiyaç olduğu anda, vatandaşın önündeki tablonun yetersiz olduğu görüldüğü anda yeniden bu müdahale yapılıyor. Bu sürekli bir çalışma. Siyasi ve kurumsal olarak doğru olmaz. Bakanlar Kurulu’nun gündeminde olan bağlayıcı bir şey söylememi istiyor. Kazanımlarını ona karşı koruyacak ve onun karşısında ezilmesini engelleyecek bir müdahale yapılacak düzeyde ele alınıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu