Haber

Göle dönüş yolunda arabasının kayıp plakasını aradı.

Göle dönüş yolunda arabasının kayıp plakasını aradı.

AYDIN ​​- Aydın’ın Efeler ilçesinde sağanak yağış sonrası sokaklar göle dönerken, plakası düşen bir vatandaş dakikalarca su birikintisinde plakasını aradı.

Aydın genelinde şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi. Yağmura hazırlıksız kalan vatandaşlar saçakların altına sığınmaya çalışırken, su birikintileriyle göle dönüşen yollarda sürücüler zor anlar yaşadı. Ata Mahallesi’ndeki Gıda Pazarı’nda yollar göle dönerken, bazı işyerleri sular altında kaldı. Araçlardan bir kısmı ilerlemekte zorluk çekerken, bir kısmı da yolda sıkıştı ve plakaları düştü. Gıdacılar Çarşısı yolunu kullanan vatandaşlardan Ali Aydın, aracının plakasının düştüğünü fark etti. Bot giyen Aydın, göle giden yolda dakikalarca aracının plakasını aradı ancak başarılı olamadı. Aydın, kayıp plakayı bulamayınca arabasına binerek evinin yolunu tuttu.

Öte yandan Orta Mahalle Mahalle Dokumacılık Bulvarı ile Doğu Gazi Bulvarı kavşağında bulunan demiryolu alt geçidinde biriken su nedeniyle araçlar ilerlemekte zorlandı. Trafik polisleri bölgede trafik düzenleme çalışması yaparken, bölgede araçlardan düşen plakalar da polis ekipleri tarafından koruma altına alındı.

Aşırı yağış ve su baskınlarının hayatın sorunu olduğunu belirten Ali Aydın, “Buradan geçerken plakamız düştü, arıyoruz. Su yoğun olduğu için plaka kaybolmuş olmalı. Yapacak bir şey yok. Yapacağız, çıkıp eve gideceğiz, burada tamir için bir aracımız vardı, diğer aracı aldık.” “Oraya giderken sudan geçmek zorunda kaldık. Başka çaremiz yok” dedi.

mentese-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu