Haber

Depremle ilgili sığınmacı algısını yürüten Tanju Özcan’a Bakan Soylu’dan sert yanıt!

Kahramanmaraş’ta ‘yüzyılın felaketi’ olarak nitelendirilen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından devlet ve millet el ele yaralarını sarmaya devam ediyor. 11 ili sallayan depremin ağır hasara yol açtığı illerden biri de Hatay oldu.

Hatay’da devlet ve halk el ele vererek yaraları sarmaya çalışırken, sosyal medya hesabından Hatay’daki Suriyeli mültecileri hedef gösteriyor. Tanju Özcan’a İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan sert yanıt geldi.

“BAZILARI SÜRMEK İÇİN TAŞINMIŞ, ALLAH ONLARI ONLARDAN KORUSUN”

Bakan Soylu, “Suriyelilerin sayısı Türkleri geçti”paylaşımı yapan Tanju Özcan’a, “Hatay’a gelenler kardeşlik duygularıyla seferber oluyor. Hepsinden Allah razı olsun. Bazıları kışkırtma için seferber oluyor. Allah korusun.”o cevapladı.

‘HATAYLILARIN HATAY’A GELDİĞİNE GÖZLERİMLE ŞAHİT OLDUM’

İçişleri Bakanı Soylu’nun paylaşımının devamında, “Aziz Milletimizin birliği bu provokasyonlara asla izin vermeyecektir. Hataylıların Hatay’a sahip çıktığına kendi gözlerimle şahidim. Bırakın provokasyonları.”söz konusu.

TANJU ÖZCAN, MÜLTECİLERİ HEDEFLEYEREK ÜLKENİN ELİNİ ELİNDEN GEÇİRDİĞİNİ SÖYLEDİ

Özcan’ın mültecileri hedef aldığı ve “Gizlenen gerçek” dediği paylaşımında, “2 gündür Hatay’dayım. Türkiye ile gizli bir gerçeği paylaşmak zorundayım. Hatay’dan çok büyük bir Türk vatandaşı göçü var. Bu noktada Suriyeli sayısı Türkleri geçti. İlk konutların yapılması gerekiyor. Derhal Hatay’da. ÜLKE ELİNDEN GEÇİYOR”dedi.

KAYNAK: HABER7

yuksekova-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu