Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada; Karadeniz Açılımı’nın uzun süre devre dışı kalmasının kimseye fayda sağlamadığına, en çok tahıl ihtiyacı olan ve dar gelirli ülkelerin zarar göreceğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2014’te yüzde 23 oranında düşen hububat fiyatlarının daha da arttığını kaydetti. uygulama süresi, son iki haftada yüzde 15 arttı. çekti” dedi. Açıklamada, iki liderin Putin’in Türkiye ziyareti konusunda mutabık kaldığı da kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı’nın sosyal medya paylaşımına şu kaydedildi:

“Görüşmede iki lider, Putin’in Türkiye ziyareti konusunda mutabakata vardı.

Rusya’nın Türkiye’deki orman yangınlarına müdahale etmek üzere gönderdiği 2 adet amfibi itfaiye uçağı için mevkidaşına teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus turistlerin Türkiye’ye artan ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ortak hareketlerle bu yıl turizmde rekor kırılacağına inandığını ifade etti. çabalar.

Rusya-Ukrayna savaşında gerilimi tırmandıracak adımlar atılmaması gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “barış köprüsü” olarak gördüğü Karadeniz Girişimi’nin değerinin altını çizdi. Karadeniz İşletmesi’nin uzun süre kapalı kalmasının kimseye fayda sağlamayacağını, bundan en çok gelir düzeyi düşük ülkelerin etkileneceğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, uygulama döneminde yüzde 23 oranında düşen hububat fiyatlarının yükseldiğine işaret etti. Son iki haftada yüzde 15 arttı. . Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Karadeniz Hamlesi’nin devamı için yoğun çaba ve diplomasi yürütmeye devam edeceğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu