Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul mitingiyle ilgili paylaşımlarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından AK Parti’nin Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde düzenlediği “Büyük İstanbul Mitingi”ni paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 14 Mayıs’a giderken en büyük kucaklaşmayı Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde gerçekleştirmelerinin tesadüf olmadığını belirterek, “Dün İstanbul bir başka güzeldi, bir başka muhteşemdi.” ifadesini kullandı.

“Atatürk Havalimanı Millet Bahçesinde kentimizin 39 ilçesinden 1,7 milyonu aşkın vatandaşımızla ‘Türkiye bizim elimizde’ dedik.” Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

“Sözümüzü tazeledik, sevgimizi tazeledik, sevgimizi pekiştirdik, muhabbetimizi ve dayanışmamızı daha da pekiştirdik. Ülkemizin havacılıktaki teknoloji atağının geçtiğimiz yüzyılın başında Atatürk Havalimanı ile başladığı ve şimdi bir- CHP kök salmadan.Atatürk Havalimanı merhum Vecihi Hürkuş’un şantiyesidir.Hayallerinin toprağa gömüldüğü yerdi.Şimdi Vecihi Bey’e yapılanın aynısının bizim savunma sanayi şirketlerimize yapıldığını görüyoruz. Aynı sinsi yöntemlerle dünyanın bir numaralı Havacılık ve Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST büyüyüp gelişmeden kesilip atılmak istenmektedir.Her zamanki gerçek şu ki bilim ve teknolojiyi araştıran, sorgulayan, merak eden TEKNOFEST okuyucu gençleri, vatanına ve milletine aşık olanlar hedef alınır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Atatürk Havalimanı’nın bir diğer özelliği de tankların ortasından birileri kaçarken İstanbullularla bizlerin 15 Temmuz destanını yazdığımız yerdir. 15 Temmuz ayaklanmasından, yani yükselişten rahatsız olanlar. Milli iradenin, her geçişlerinde aynı hüsranı, hüsranı yaşarlar.

İnşallah onların kabuslarını hiç bitirmeyiz. Yola sadece milletimizle çıktığımız gibi bugün de yarın da aziz milletimizin yoldaşı olmaya devam edeceğiz. Dün meydanı sevgileri, coşkuları, takdirleri, azimleri ve iradeleriyle dolduran, giremeyen ve dönmek zorunda kalan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum.”

buyukorhanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu