Haber

Chris de Burgh İstanbul’da hayranlarıyla buluşacak

İSTANBUL,

Dünya müzik listelerinde bir numaraya yükselen şarkılarıyla son 50 yılın en değerli müzisyenleri arasında gösterilen aşk müziğinin unutulmaz bestecisi Chris de Burgh, perşembe gecesi Lütfi Kırdar Anadolu Oditoryumu’nda sevenleriyle buluşacak. 26 Ekim.

Chris de Burgh; ‘Kırmızılı Kadın’, ‘Feribotu Paylaşma’, ‘Seni Özledim’ ve ‘Gezgin’ gibi klasiklerini, diskografisinin en romantik şarkılarıyla birlikte kendisini özleyen İstanbullu hayranlarına seslendirecek. 26 Ekim’deki konserin biletleri Biletix’te satışa sunuldu.

Arjantin kökenli İrlandalı pop-rock müzisyeni Chris de Burgh, 1986’nın hit şarkısı The Lady in Red’in yaratıcısı olarak romantik müziğin önde gelen isimleri arasında yer aldı. Pek çok albüm çıkaran sanatçının “Lady in Red” ve “The Traveller” şarkıları uzun süre İngiltere başta olmak üzere 24 ülkede bir numarada kalarak satış rekorları kırdı. 200’den fazla platin ve altın plak ödülü kazanan de Burgh’un şarkıları birçok kez dünya listelerinde bir numaraya yükseldi ve 1990’lı yıllarda radyoda en çok çalınan müzik oldu. Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi’nin “beslenme kampanyasını” destekleyen ve aynı zamanda söz yazarı olarak da çalışan sanatçının İngiltere’de birçok Top 40 hiti var ve dünya çapında 45 milyondan fazla albüm sattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu