Haber

Çaybaşı Belediyesi İşçilerinin Grevi Galibiyetle Sonlandı

Çaybaşı Belediye ile Belediye İşçi Sendikası arasında yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde bir türlü sonuca varılamaması üzerine çalışanların 2 Şubat’ta başlattığı grevde bugün anlaşma sağlandı. Belediye-İş Sendikası Ordu Şube Başkanı Kadir Altun, “Sendikamıza üye olan belediye emekçileri dün olduğu gibi bugün de iş barışı içinde Ordu halkına en iyi hizmeti vermeye devam edecekler” açıklamasında bulundu.

Belediye İşçi Sendikası ile Ordu Çaybaşı Belediyesi arasında ÇAYBEL A.Ş. Çalışanlar için toplu sözleşme sürecinde uzlaşma sağlanamadı. Bu süreçte 9 personel de işten çıkarıldı. Çaybaşı Belediyesi grev kararına itiraz etti. Mahkemenin sendika lehine karar verdiği 2 Şubat’ta işçiler greve gitti.

Belediye-İş Sendikası ile Çaybaşı Belediyesi’ne üye işçiler arasında bugün uzlaşma sağlandı. İşçilerin maaşlarına yüzde 75 oranında zam yapılması konusunda anlaşmaya varıldı ve işten çıkarılan 9 işçi işbaşı yaptı.

Belediye-İş Sendikası Ordu Şube Başkanı Kadir Altun yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

“Ordu Çaybaşı Belediyesi ÇAYBEL A.Ş.’de yaklaşık 3 aydır devam eden grevimiz Uzlaşma ile Sona Ermiştir.

Sendikamız ile Çaybaşı Belediyesi arasındaki toplu iş görüşmelerinin grev aşamasına gelmeden masa başında bitmesi kuşkusuz daha doğru olurdu. Bu noktada grevin uzamaması ve uzlaşmayla sonuçlanmaması için tüm taraflar büyük fedakarlıklar ve katkılar yaptı.

Sendikamıza üye olan belediye emekçileri dün olduğu gibi bugün de Ordu halkına en güzel hizmeti huzur içinde vermeye devam edeceklerdir.

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu