Teknoloji

Apple Açıkladı: Bu Yıl Üretilecek iPhone 15 Sayısı Açıklandı!

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, milyonlarca kişi tarafından merakla beklenen iPhone 15 serisi için çalışmalarını neredeyse bitirdi. Öyle ki şirket, Uzak Doğu’daki tedarikçileri için bu yıl üretmek istediği model sayısını bile belirledi. Detaylar burada…

Apple, eylül ayı başında tüm dünyaya tanıtacağı iPhone 15 serisi için bu yıl üretmek istediği akıllı telefon sayısını belirledi.

Teknoloji devi, akıllı telefon pazarındaki düşüşler ve küresel ekonomideki sorunlara rağmen 85 milyon iPhone 15 modeli üretme kararı aldı.

Geçen yıl şirket tedariklerinden bu fiyata yakın bir sipariş vermişti. Ancak şirket bu kez üretim politikalarından bazılarını değiştirmek zorunda kaldı.

Gelen haberlere göre Apple, kamera tarafında bazı sensör besleme sorunları nedeniyle serinin ana modeli olan iPhone 15’ten daha az üretmek zorunda kalacak.

Hedeflenen sayıdan 2 milyon eksik iPhone 15 üretecek olan şirket, Pro modelleriyle aradaki farkı kapatacak.

Şirket ayrıca serinin üst seviye modelleri olan iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro için dünya çapında büyük bir fiyat artışı başvurusunda bulunacak.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni iPhone 15 modelleri ülkemize ne kadar girecek? Yorumlarda buluşalım…

haberderinkuyu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu