Haber

Antalya Toptancı Hali Esnafını Ziyaret Eden Başkan Böcek Baharı Birlikte Yaşayacağımızı Söyledi

antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Toptancı Hal esnafını ziyaret etti. Ziyaretinde esnafın sorunlarını dinleyen Önder Böcek, “Ülke olarak çok yakında güzel günler göreceğiz, baharı hep birlikte yaşayacağız” dedi.

Başkan Böcek, Antalya Toptancı Hali esnafını ziyaretinde; CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, Milletvekilleri Aydın Özer, Cavit Arı, Rafet Zeybek, Belediye Başkan ve Milletvekili Adayları eşlik etti. Başkan Böcek esnafları tek tek ziyaret ederek hayırlı olmasını diledi.

Böcek, öncelikle Antalya Toptancı Hal Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Hasan Ali Yılmaz ve esnafla birlikte kahvaltı yaptı. Böcek, Komisyoncular Derneği’ni ziyaretinin ardından esnaf ve heyet üyelerini dinledi. Antalya’nın 21 eyaleti olduğunu vurgulayan Başkan Böcek, şunları söyledi:

“996 simsarımız ve 991 tüccarımız var. Antalya Toptancı Hali iş hacmi açısından üç aydır Türkiye birincisi konumunda. Türk turizminin ve tarımının başkenti Antalya, verimli yapısıyla ülke ekonomisine önemli katkı sağlıyor. Sizlerden biri olarak sorunlarınızı çözme noktasında her zaman yanınızdayım.”

Antalya Komisyoncular Derneği Hasan Ali Yılmaz da esnafın sıkıntılarını Böcek’e anlattı. Heyet Üyeleri Derneği’nin 1956 yılında kurulduğunu ifade eden Dernek Başkanı Hasan Ali Yılmaz, şöyle devam etti:

“Esnaf arkadaşlarımızın depoları var. 2013’te bir yasa çıktı. Esnafımız 10 yılda bir depolarını yeniden almak zorunda. Yasa 2030’a ertelendi ama biz bu konunun çözülmesini bekliyoruz. Destek görmek istiyoruz. Konunun meclisteki takipçisi olarak yeni seçilen milletvekili adaylarımızdan Sayın Muhittin Başkan” Seçildiği ilk günden itibaren firmamız esnafın sorunlarının analizinde gerekli kolaylığı sağlamaktadır. Teşekkür ederiz.”

Başkan Böcek ve beraberindeki heyet daha sonra Antalya Toptancı Hali’nde ürünlerin günlük piyasa değerleme komisyonunu izledi. Dernek Başkanı Hasan Ali Yılmaz, desteklerinden dolayı Böcek’e teşekkür plaketi verdi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

demrehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu