Haber

Ankara’da kritik zirve! Herkes İmamoğlu-Yavaş görüşmesinin sonucunu bekliyor

ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener siyasette deprem yarattı. Masanın son toplantısında 5 siyasi parti lideri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığı konusunda fikir birliğine vardı. Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkan Akşener, kurmaylarıyla yaptığı görüşmenin ardından kameralar önünde konuşma yaptı.

YAVAŞ VE İMAMOĞLU’NA İMZA ALINDI

Meral Akşener, 6’ncı Masa’nın artık millet iradesini kararlarda yansıtma özelliğini kaybettiğini belirterek, “Bu masa artık potansiyel adayların görüşüldüğü bir noter masasına dönüşmüş, milletin iradesini yansıtmaya çalışan bir noter masasına dönüşmüştür. tek bir adayı onaylayın.” Ardından sürecin başından beri işaret ettiği Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’na bu kez doğrudan seslendi.

“MİLLETİMİZ SİZİ GÖREV ÇAĞIRIYOR”

Milletin kazanma umudunu yok etmeyeceklerini belirten Akşener, “Mansur Yavaş Bey’i ve Ekrem İmamoğlu Bey’i bu nedenle davet ediyorum. Tüm engellere rağmen çok çalıştınız. Görevinizi en güzel şekilde yerine getirdiniz. Milletimizi enkaz altında da olsa yalnız bırakmadınız. Milletimiz kritik bir çöküşün eşiğindedir. Bu görevin reddedilemez bir görev olduğundan şüphemiz yoktur. Bu davetin sahibi millettir. Bundan sonra bize düşen görev seçim yapmaktır.” dedi.

CHP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİ TOPLANTISINDA

Akşener’in sözlerinin ardından gözler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a çevrildi. Yavaş ve İmamoğlu’nun da aralarında bulunduğu CHP liderleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer Ankara’da bir araya geldi.

KILIÇDAROĞLU’NUN BİLGİSİ.

CHP’li büyükşehir belediye başkanları durumu değerlendirmek için toplantı yapıyor. Görüşmenin Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde düzenlendiği belirtildi.

haber-serik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu