Haber

AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas, STK Temsilcileriyle Buluştu

AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdulahat Arvas, sivil toplum kuruluşu temsilcilerini ziyaret etti.

Arvas, seçim faaliyetleri kapsamında Memur-Sen, HAKSİAD, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği, Özel Halk Otobüsleri Derneği, TÜMSİAD, Hızır Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ve Van-Bitlis-Hakkari Eczacılar Odası şube temsilcileriyle bir araya geldi.

Şehrin geleceği için yola çıktıklarını belirten Arvas, hizmet kalitesinin artırılması amacıyla büyükşehir belediyesinin kurumsal kapasitesini güçlendireceklerini belirtti.

Vatandaşların doğumundan ölümüne kadar tüm yerel ihtiyaçlarını karşılayacaklarını belirten Arvas, şöyle konuştu:

“Vanlıların öneri, öneri ve kararlarını vatandaşı mağdur etmeden kendi idaremize dahil ederek hızlı bir şekilde çalışacağız. ‘Adalet mülkiyetin temelidir’ anlayışıyla belediye hizmetlerini halkın hizmetine sunacağız. Yeniden tasarlayacağız. Doğru planlama ve yönetimle geleceğin belediyesi. Bütünsel bir vizyonla yeni bir Van, şehrin içinde yeni bir şehir inşa edeceğiz.” “Sosyal donatı alanları, caddeler, bulvarlar yapacağız. Hayatın ayrılmaz bir parçası haline gelen kültürel ve sanatsal etkinlikler ve bunu sağlayacak yatırımlarla şehrimizi bir çekim merkezi haline getireceğiz.”

Belediyeye hizmet etmeye istekli olduğunu belirten Arvas, “Van’ımızı bölgenin markası haline getirerek, ‘Yeni Yüzyılda Yeni Van’ anlayışıyla şehrimizi parlayan yeni bir şehir haline getireceğiz. Bunun için çalışacağız. Örnek bir belediye. AK Parti belediyesi dünyaya örnek bir belediyedir. Van’ı kronikleştiren, “Bir an önce çözülmesi gereken konular üzerinde çalışıyoruz, projeler üretiyoruz. Bunları yakın zamanda kamuoyunun beğenisine sunacağız.” dedi.

Arvas’a, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan, AK Parti Van İl Başkanı Emre Güray, MDK üyesi Zahir Soğanda, İl Başkan Yardımcısı Abdullah Çalım, Kadın Kolları Başkanı Havva Duran ve partililer eşlik etti.

haberkecioren.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu