Haber

6 yaşında vatan oldu

Bursa’nın Gürsu İlçesi’nde yaşayan 6 yaşındaki İsmail Akyıldız, trenleri hep sevmiş. İsmail yaşıtları gibi toplarla, oyuncak arabalarla oynamak yerine oyuncak treni odasına yerleştirip saatlerce oynadı. Sık sık metro ile seyahat eden ve vagonun oturduğu ilk kabine giren İsmail, yolculuk boyunca gözünü bir an olsun vagondan ayırmıyor. Büyüyünce çiftçi olmak isteyen İsmail’in annesi Saadet Akyıldız, Bursa Büyükşehir Belediyesi 153 Çağrı Merkezi’ne mail atarak bu hayalini bir an önce gerçekleştirmek istiyor. 23 Nisan’ı fırsat bilip oğlunun bir kez de olsa ev sahibi olmasına karar verdi. oturmasını istedi.

O artık bir vatan

Anne Saadet Akyıldız’ın e-postasını değerli kılan Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, küçük İsmail’in hayalini gerçekleştirmek için seferber oldu. Metro işletmecisi Burulaş ile irtibata geçilerek test pistinde İsmail için vagon hazırlandı ve küçük çocuk annesiyle birlikte Burulaş’a davet edildi. Trenin hareket edeceğini öğrenince sevinçten çılgına dönen küçük İsmail gömleğini, kravatını giyip büyük bir heyecanla trene geldi. Treni Vatmadan’dan hareket ettirmeyi öğrenen küçük İsmail, “Sayın yolcularımız ilk trenimiz kalkıyor” anonsu ile test pistinde metroyu sürdü.

“Şuan ağlıyorum”

Bu arada Burulaş Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar, küçük İsmail’in bu günü hiç unutmaması için ona Tren Şoför Belgesi verdi. Kendisine oyuncak tren de hediye edilen İsmail Akyıldız, “Çok heyecanlandım. O kadar heyecanlandım ki hayallerim gerçek oldu. Hep bunu istiyordum. Şimdi ağlıyorum. Çok mutluyum” dedi. Oğlunun trenlere olan büyük ilgisini anlatan anne Saadet Akyıldız da, “İsmail trenleri çok seviyor. Metro duraklarında sürekli trenlere el sallıyor. Metroda hep ön kabine biniyoruz. İsmail trenciyi kapıdan izliyor. Şöyle bir şey var.” aklıma bu geldi.Belki 23 Nisan’da “Oğlum vatandaş olur diye düşündüm. Büyükşehir Belediyesi’ne mail attım. Hemen döndüler, ertesi gün bizi buraya getirdiler ve çok ilgilendiler. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu